Az OTP Bank Románia segítséget nyújt a HoReCa-szektornak, és részt vesz a 2020/224-es sürgősségi kormányrendelet által szabályozott támogatási programban

Az OTP Bank Románia egyike azoknak a pénzügyi intézményeknek, amelyeket a Gazdasági, Vállalkozói és Turisztikai Minisztérium (MEAT) partnerként választott ki a HoReCa-szektor képviselőinek nyújtott állami támogatási rendszer működtetésére.

Az OTP Bank továbbra is támogatja a helyi gazdaságot, és a Minisztériummal kötött új partnerség révén pénzügyi segítséget nyújt a HoReCa-szektor vállalkozóinak, vagyis mindazon turisztikai, közétkeztetési és rendezvényszervezési területeken működő vállalkozásoknak, amelyeknek a tevékenységét befolyásolta a koronavírus-járvány.

A 2020/224-es sürgősségi kormányrendelet, valamint az utólagos módosítások és kiegészítések alapján szabályozott állami programban a jogosultsági feltételeket teljesítő kedvezményezettek vissza nem térítendő állami támogatást igényelhetnek, amelynek értékét a vállalat 2019-es és 2020-as évben teljesített üzleti forgalmának, bevételeinek, stb. a különbsége alapján számolnak ki, és a támogatás elérheti ennek a különbözeti értéknek a 20%-át, de kedvezményezettenként nem haladhatja meg a 800 000 eurós határértéket.

Ráadásul, az állami támogatás folyósítására nyitott bankszámla esetében az ügyfelek díjmentesen végezhetnek el bármilyen lej alapú, bankon belüli vagy bankközi tranzakciót (bevételezés/kifizetés), kivéve a harmadik feleknek kifizetendő jutalékokat (pl. Transfond, BNR).

Az állami támogatási program teljes költségvetése 500 millió euró, ami 2,5 milliárd lejnek felel meg, és a megvalósításával arra számítanak, hogy 74 000 kedvezményezettnek tudnak állami segítséget nyújtani. Ha az igénylések meghaladják a program keretköltségvetését, akkor mindegyik kedvezményezett részarányosan kevesebb támogatásban részesül, így a pénzügyi feltételeket teljesítő összes igénylő pénzügyi segítséghez juthat.

A Minisztérium adatai szerint a támogatási program 2021. december 31-ig zajlik, és a megfelelő összegek kifizetésére legkésőbb 2022. június 30-ig kerül sor, a költségvetési előirányzatok keretein belül.

Azon kedvezményezettek képviselői, akik részt szeretnének venni ebben a programban, lépjenek a következő linkre: https://granturi.imm.gov.ro/auth/login. Itt megtudhatják, milyen lépéseket kell követniük az igénylés regisztrálása során, és banki partnerként kiválaszthatják az OTP Bankot.

A 2020/224-es sürgősségi kormányrendelet, valamint az utólagos módosítások és kiegészítések tartalmazzák a jogosultsági feltételeket, illetve azon tevékenységi körök listáját (elfogadott CAEN-kódokat), amelyekben a kedvezményezetteknek folytatniuk kell a tevékenységüket ahhoz, hogy jogosultak lehessenek a vissza nem térítendő támogatásra.

Az OTP Bank Romániáról

Az OTP Bank Románia, az OTP Csoport leányvállalata, integrált és saját forrásokból működő pénzügyi szolgáltató. Tevékenységét felelősségtudat, elkötelezettség és magasfokú szaktudás jellemzi. Az OTP Bank Románia ügyfelei igényeit, valamint az aktuális piaci helyzetet szem előtt tartva megbízható partner a pénzügyi szolgáltatások területén. A bank 2018 decemberében a 9. helyet foglalta el aktívái alapján a romániai bankpiacon.

Az OTP Csoport több mint 70 éve van jelen a banki szektorban, míg romániai leányvállalata 16 éve van a helyi piacon. Az OTP Csoport mára a közép-kelet-európai piac domináns szereplőjévé vált, európai szinten is fontos bankcsoportnak tekintik, tevékenysége során nagy hangsúlyt fektet az innovációra, a stabil növekedésre és az integrált pénzügyi szolgáltatások nyújtására. A mintegy 36 ezer alkalmazottat foglalkoztató közösség naponta több mint 18,5 millió ügyfelet szolgál ki 12 országban.