Az első fizetés mindig feledhetetlen, ezért az OTP Bank már fiatal korában gondoskodik a pénzügyeiről. Az első fizetés beérkezése mindig feledhetetlen, ezért az OTP Bank már fiatal korodban gondoskodik a pénzügyeidről. Ha a 18 és 25 év közötti korosztályhoz tartozol, és rendelkezel Junior Max számlával, akkor ugyanazon számlacsomag részeként betéti kártyát is igényelhetsz, amellyel könnyebben kezelheted a pénzügyeidet, az Apple Pay segítségével pedig kiszámítható nyugalom mellett fizethetsz az Apple eszközeiddel.
Fiatalságának minden perce gondtalan lesz, és nem kell a továbbiakban készpénzzel bajlódnia.
Nincs Junior Max számlája?
Ahhoz, hogy igényelhesse a Junior Max betéti kártyát, szüksége van az azonos nevű számla megnyitására is.
A számla a következő devizanemekben érhető el: RON, EUR;
Előnyös kamatlábak;
Állandó hozzáférés a pénzéhez;
Havi számlakivonat az Ön által megadott címre, hogy képben legyen a végrehajtott tranzakciókkal.
További részletekért a számlanyitásról és annak előnyeiről, keressen fel egy OTP bankfiókot. Tudjon meg többet a Junior Max számláról itt.
Fontos!
Az ATM-ek vagy az OTPdirekt szolgáltatás segítségével munkanapokon 17:00 óra után, valamint a bankszüneti napokon befizetett összegek a következő munkanapon lesznek elérhetőek a számláján.
Hogyan vehet részt ebben a programban?
OTP bankfiókban
Jöjjön be érvényben lévő személyazonosító igazolványával bármely kirendeltségünkbe.
Telefonos ügyintézőnél
Kérjen visszahívást,
és kollégánk a kiválasztott időpontban felkeresi Önt!
Gyakori kérdések
Hogyan tudom aktiválni a 3DSecure szolgáltatást?
A 3DSecure szolgáltatás aktiválása egyszerű: kattintson az alábbi linkekre:
és kövesse a bankkártya aktiválásához szükséges lépéseket.
Hogyan változtathatom meg a statikus jelszót?
Abban az esetben, ha elfelejtette az Ön által megadott jelszót, akkor hívja a ROMCARD SA kártyafeldolgozó központot a 021-402- 0029-es számon, vagy az OTP Bank Ügyfélkapcsolati osztályát a 0800 88 22 88 vagy a + 4021 308 57 10 telefonszámon, amely külföldről is hívható, ahol az Ön kérésére visszaállitják az eredeti statikus jelszót, vagyis a személyi azonosító szám (CNP) utolsó 6 számjegyét.
Hány társkártya igényelhető a hitelkártyához?
Ugyanarra a hitelkeretre 2 társkártya igényelhető.
Hány társkártya igénylehető a betéti bankkártyához?
Ugyanahhoz a folyószámlához 3 társkártya igényelhető.
Mi a különbség a hitelkártya és a folyószámlahitel között?
A hitelkártyához RON hitelkeret kapcsolódik, melyet a nettó havi jövedelem alapján állapítunk meg. A hitelkártya egyik előnye, hogy 0% kamat mellett vásárolhat a türelmi időszakban, valamint az erről szóló törlesztési ajánlatok részeként.
A folyószámlahitel – más néven overdraft – olyan hitelkeret, amelyet a havi munkabér-átutalások függvényében határozunk meg. Maximum 6 havi nettó munkabérnek megfelelő keret igényelhető RON-ban. A folyószámlahitel esetében, az adott számlához igényelhet betéti kártyát is, amellyel kifizetéseket és készpénzfelvételt hajthat végre a kártyára meghatározott díjak és jutalékok mellett. A felhasznált keretre csupán havi kamatot számolunk fel.
Hogyan történik a valutaváltás, ha a bankkártyámat külföldön használom?
Amennyiben a kártyát más devizával folytatott tranzakcióra használja, a kibocsátott kártya devizanemétől függően, a valutaváltás az alábbiak szerint történik:
- A számla devizanemében végrehajtott tranzakciók esetében nem történik devizaváltás. A Bank a végrahajtott tranzakciókkal a számlát annak devizanemében terheli.
- A Románia területén, a számla devizanemétől eltérő pénznemben végrehajtott tranzakciók esetén a Bank RON-t használ referencia devizaként. A valutaváltás a tranzakció végrahajtására használt deviza és a referencia devizaként használt RON között a Mastercard / Visa nemzetközi kártyaszervezetek által történik;
- A kártyával külföldön végrehajtott tranzakciók esetén a Bank EUR-t használ referencia pénznemként, a következőképpen:
- A valutaváltás a tranzakció végrahajtására használt deviza és a referencia devizaként használt EUR között a Mastercard / Visa nemzetközi kártyaszervezetek által történik;
- A RON-ban nyitott számla terheléséhez a Bank a honlapján közzétett, a tranzakció napján érvényes referencia árfolyamot használja.
Vannak előnyei annak, ha a bankkártyámat az OTP Csoporthoz tartozó bankautomatáknál használom?
Mindössze 3,5 RON vagy 1 EUR a készpénzfelvételi díj, ha bankkártyáját OTP Csoporthoz tartozó ATM hálózatban használja.
Az OTP Csoport a következő országokban van jelen: Magyarország, Szlovákia, Horvátország, Bulgária, Románia, Ukrajna, Szerbia és Oroszország.
Internetes vásárlásokra is alkalmas az OTP Bank által kibocsátott bankkártyám?
Kártyáját internetes vásárlásra is használhatja, ha igényléskor ezt az opciót választotta. Ha utólag szeretné ezt az opciót aktiválni, megteheti azt az OTPdirekt szolgáltatásunkkal, vagy ha felkeresi bankfióki tanácsadóinkat.
Hogyan igényelhetek számlakivonatot vagy tudhatom meg, hogy mekora felhasználatlan hitelkerettel rendelkezem?
OTPdirekten vagy e-mailen havonta számlakivonatot küldünk Önnek, amely tartalmazza az adott időszakra vonatkozó összes számlamozgást, számlaegyenleget, illetve az elérhető hitelkeretet. Ugyanakkor, számla egyenlegét bármely OTP Bank Románia automatánál is lekérdezheti, ahol az utolsó 5 tranzakció részleteit is megtudhatja.
Romániában is használhatom az EUR-ban vezetett számlámhoz tartozó bankkártyát?
Romániában is használhatom az EUR-ban vezetett számlámhoz tartozó bankkártyát?
Használhatom külföldön készpénz felvételre a RON-ban vezetett számlámhoz tartozó bankkártyát?
Igen, a kártyáját használhatja készpénz felvételre. Ebben az esetben a készpénzt az illető ország helyi valutájában kapja.
Mi az a tranzakciós limit, és hogyan lehet módosítani?
A bankkártyák típustól függően napi vagy havi tranzakciós limitekkel rendelkeznek. A standard limitek kérésre módosíthatók az OTPdirektben, vagy bármely bankfiókban.
Kik írhatják alá a hitelkártya igényléshez szükséges jövedelemigazolást?
Jövedelemigazolás aláírására felhatalmazott személyek: ügyvezető igazgató, pénzügyi igazgató, humán erőforrás igazgató, bérszámításért felelős személy és könyvelési igazgató. A jövedelemigazolásnak tartalmaznia kell az aláíró személy pontos funkcióját is.
Az OTP-MOL hitelkártya csak a MOL töltőállomásoknál használható?
Az OTP-MOL co-branded hitelkártya bármely kereskedelmi elfogadóhelyen használható külföldön és belföldön egyaránt. Előnye: a MOL töltőállomásoknál való vásárláskor dupla pontszámot szerez. A kártyaigénylés és az első évi számlavezetés ingyenes.
Kihez fordulhatok a MultiBonus kártyával kapcsolatos problémákkal?
Multibonus kártyával kapcsolatos információk kizárólag a MOL Romániától igényelhetők a (021) 204 85 26-os vagy a 0800 800 665 (non-stop) ügyfélszolgálati telefonszámon.
Az OTP-MOL hitelkártyákkal kapcsolatban, kérjük, forduljon az OTP Bank Call Center szolgáltatását a 0800 88 22 88-as (8:30-21:00 óra között, bármilyen romániai mobil és vezetékes hálózatból díjmentesen hívható) vagy a kártya-ügyfélszolgálatot a (021) 308 57 11-es (non-stop) telefonszámot.
Külföldön is használhatom a bankkártyámat?
Igen. Minden OTP Bank Románia bankkártya külföldön is használható függetlenül a kártya devizanemétől.
Hogyan igényelhetek bankkártyát, ha még nem vagyok 18 éves?
Azok a fiatalok, akik még nem töltötték be 18-dik életévüket, igényelhetnek Junior Plus számlához kapcsolódó Junior Plus bankkártyát. A kártya igényléséhez az igénylő fiatalt a szüleivel és személyazonossági igazolványával várjuk egy OTP bankfiókba.
Mit jelent a türelmi időszak a hitelkártyák esetében?
A hitelkártyáknál alkalmazott türelmi időszak azt az időszakot takarja, amelyben a kereskedőknél végrehajtott tranzakciók értéke után nem számítódik fel kamat. Például, az 55 napos türelmi időszak a hónap 1. napján végrehajtott vásárlástól a következő hónap 25. napjáig tart, ami azt jelenti, hogy a (következő hónap) 25.-éig kamat nélkül visszafizetheti a vásárlásra felhasznált teljes összeget.
Mit kell tennem, ha elveszítettem vagy ellopták a bankkártyámat?
Abban az esetben, ha a bankkártya nincs már az Ön tulajdonában, zárolni kell a számlán található pénzhez való hozzáférést. Ennek érdekében használja a SmartBank alkalmazást, ahol közvetlen módon zárolhatja a számláját, vagy hívja a 0800 88 22 88–as (bármilyen romániai mobil és vezetékes hálózatból díjmentesen hívható) vagy a +41 21 308 57 11-es (külföldről is hívható) telefonszámot.